INCOTERMS 2000

Tarptautinės prekybos terminų taisyklės INCOTERMS 2000
 
Krovinio sugadinimo ar dingimo atveju krovinio savininkas turi teisę pareikšti pretenziją krovinio vežėjui. Krovinio vežėjas yra atsakingas už krovinio sugadinimą ar praradimą, bet jo atsakomybę riboja tam tikros tarptautinės sutartys.
  • Oro transporte vežėjo atsakomybė yra apribota 16,67 SDR* (apie 21 USD) už kiekvieną bruto kilogramą. Tai numato 1929 m. Varšuvos konvencija. Kitaip tai vadinama oro važtaraščio draudimu, šių taisyklių santrauka yra pateikta kitoje oro važtaraščio pusėje.
*: SDR yra sutartinis atsiskaitymo vienetas (Special Drawing Rights).
 
E grupė
EXW 
Iš įmonės (... vietos pavadinimas)
F grupė
FCA
Pristatyta iki vežėjo (... vietos pavadinimas)
 
 
 
 
 
 
C grupė
CPT 
Transportavimas apmokėtas iki (... paskyrimo vietos pavadinimas)
 
CIP
Transportavimas ir draudimas apmokėtas iki (... paskyrimo vietos pavadinimas)
 
 
 
 
 
 
D grupė
DDU 
Perduota, muitas nesumokėtas (... paskyrimo vietos pavadinimas)
 
DDP
Perduota, muitas sumokėtas (... paskyrimo vietos pavadinimas)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
EXW – iš įmonės. Pardavėjas įvykdo savo įsipareigojimus, kai savo patalpose pateikia prekes pirkėjui. Pirkėjas (tiesiogiai ar netiesiogiai) turi organizuoti prekių pakrovimą bei eksporto formalumų sutvarkymą. Tai mažiausius pardavėjo įsipareigojimus numatančios sąlygos. Jei pirkėjas pageidauja, kad prekės būtų pakrautos į pateiktą transporto priemonę – tai turi būti aiškiai nurodyta sutartyje.
FCA – pristatyta iki vežėjo. Pardavėjas įvykdo savo įsipareigojimus, kai pristato prekes vežėjui į vietą, kurią nurodo pirkėjas. Jei prekės perduodamos vežėjui pardavėjo patalpose – tai pakrovimas į transporto priemonę yra pardavėjo pareiga ir atsakomybė. Jei prekės perduodamos vežėjui pastarojo patalpose arba bet kurioje kitoje vietoje, tai pardavėjas nėra atsakingas už jų iškrovimą. Eksporto formalumus FCA sąlygų atveju taip pat turi atlikti pardavėjas (tiesiogiai ar netiesiogiai). Šios sąlygos naudotinos transportuojant prekes visomis transporto rūšimis.
CPT – transportavimas apmokėtas iki ... . Visiškai tokios pačios sąlygos kaip ir CFR, bet gali būti naudojamos gabenant krovinius įvairių rūšių transportu. Taigi pardavėjas įvykdo savo įsipareigojimus, kai pristato prekes vežėjui bei apmoka visas sąnaudas, kurios reikalingos šio krovinio pristatymui į sutartą paskirties vietą. Rizika dėl krovinio sugadinimo ar praradimo nuo šio momento perduodama pirkėjui. Pardavėjas taip pat atlieka muitinės eksporto formalumus.
CIP – transportavimas ir draudimas apmokėtas iki ... . Visiškai tokios pačios sąlygos kaip ir CIF, bet gali būti naudojamos gabenant krovinius įvairių rūšių transportu. Taigi pardavėjas įvykdo savo įsipareigojimus, kai pristato prekes vežėjui bei apmoka visas sąnaudas, kurios reikalingos šio krovinio pristatymui į sutartą paskirties vietą. Pardavėjas taip pat turi apdrausti krovinį nuo sugadinimo ar praradimo transportavimo metu pirkėjo naudai bei sumokėti draudimo įmoką. Rizika dėl krovinio sugadinimo ar praradimo nuo šio momento perduodama pirkėjui. Pardavėjas taip pat atlieka muitinės eksporto formalumus.
DDU – Perduota, muitas nesumokėtas. Pardavėjas įvykdo savo įsipareigojimus, kai pristato prekes, kurioms nėra atlikti muitinės formalumai, į nurodytą paskirties vietą. Tačiau prekių iškrovimas iš transporto priemonės nėra pardavėjo atsakomybė. Visos išlaidos, susijusios su muitinės formalumais (procedūros atlikimas, mokesčiai, muitas) yra pirkėjo atsakomybė.
DDP – Perduota, muitas sumokėtas. Pardavėjas įvykdo savo įsipareigojimus, kai pristato prekes, kurioms atlikti muitinės formalumai, į nurodytą paskirties vietą. Tačiau prekių iškrovimas iš transporto priemonės nėra pardavėjo atsakomybė. Visos išlaidos, susijusios su muitinės formalumais (procedūros atlikimas, mokesčiai, muitas) yra pardavėjo atsakomybė. EXW sąlygos numato mažiausius pardavėjo įsipareigojimus, o DDP – didžiausius pardavėjo įsipareigojimus.

Atgal


Naujienos

Susisiekite su mumis

UAB "Baltic Air Logistics Terminal"
Rodūnios kelias 18, LT-02188 Vilnius
Telefonas: 8 5 232 92 69
Faksas: 8 5 233 04 02, 8 5 230 61 19
El.paštas: info@balt-cargo.lt
PVM mokėtojo kodas : LT244304811
AB SEB Vilniaus bankas
Banko kodas: 70440
Atsiskaitomoji sąskaita: LT267044060000306635
Įmonės kodas: 124430488